Privítanie leta s Letohraním

06/2023

Začiatkom mesiaca nás navštívila vzácna delegácia partnerov programu grantu. Veľmi nás teší, že návšteva dopadla nad očakávania a všetci boli spokojní. Počas návštevy nás Správca programu neoficiálne informoval o úspešnosti našej žiadosti o dodatočné finančné prostriedky. Čaká nás veľa náročnej práce, no výsledok bude stáť za to. Fotodokumentáciu zo stretnutia si môžete pozrieť na tejto webstránke v sekcii Fotogaléria.

Nasledujúci týždeň sme už finalizovali prípravu najväčšieho podujatia pre verejnosť – Letohranie. Tento rok sme pripravili bohatý program, ktorý začal o 13.00 hod. Nasledovalo vystúpenie základnej umeleckej školy ART School Smižany. Od 15.00 hod. si Edo Drewo a lesné Víly pripravili pre deti rôzne súťaže. O darčeky pre šikovné deti sme sa postarali my v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a OOCR Slovenský Raj & Spiš. Počasie nám prialo a návštevnosť podujatia presiahla 1 500 osôb.

Súčasťou programu boli aj:

Kreatívne dielne:

• Maliarska dielňa – mini kurz maľby na pravé plátno
  • Remeselná dielňa – ukážky tradičných remesiel
  • Prírodovedná dielňa
  • Výroba odznakov

Hry v parku:

• Pétanque
  • Prekážková dráha
  • Veselé puzzle
  • Malí rytieri
  • Skladanie dreveného hradu

Úspešnosť tohto ročníka je dôkazom toho, že ľudia majú záujem o zážitok v múzeu a že naša práca má zmysel. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník festivalu, ktorý, dúfame, bude minimálne taký úspešný ako tento.