Verejné obstarávanie - otvárame obálky ✉️

11/2021

Dňa 26.11. o 9:30 sa uskutočnilo online otváranie ponúk podlimitnej zákazky „Hospodárska budova pri kaštieli v Markušovciach - rekonštrukcia na polyfunkčný kultúrny objekt“. Predložené boli dve ponuky, ktoré sú momentálne v štádiu vyhodnocovania. Pevne veríme, že v novom roku s úspešným uchádzačom podpíšeme zmluvu o dielo a slávnostne stavbu prevezme. Čaká nás kopec práce!

Veľké stretnutie zamestnancov Múzea Spiša 🥂

10/2021

Začiatkom októbra sme na počesť tohtoročného 70-teho výročia Múzea Spiša podnikli veľké stretnutie všetkých aktuálnych aj bývalých zamestnancov Múzea Spiša. Jesenné počasie nám veľmi prialo a boli sme vďační za možnosť stráviť spoločný čas v malebnom francúzskom parku v areáli kaštieľa v Markušovciach, bližšie sa spoznať a porozprávať sa o súčasných a budúcich ambíciách, vrátane projektu Kúria Zuzana - zážitok v múzeu. Nechýbali ďakovné reči, dobré jedlo a rôzne športovo-teambuildingové aktivity.

Získali sme vzácne dary od grófky Heidi Máriássy 👑

09/2021

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi získalo výnimočný dar, ktorý významne obohatí expozície v Markušovciach, vrátane Kúrie Zuzana. Gróf Pál Máriássy bol potomkom významného šľachtického rodu na Spiši a patril k vetve, ktorá ako posledná vlastnila kaštieľ v Markušovciach. Areál Máriássyovského kaštieľa je dnes Národnou kultúrnou pamiatkou, ktorú od roku 1967 spravuje Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Manželka Pála, Heidi, dodnes žije v Štokholme, vo Švédsku a rozhodla sa múzeu darovať desiatky predmetov, ktoré tvoria obrazy s portrétmi členov rodiny, ale i časti interiérového zariadenia, ako aj osobné predmety grófa Pála Máriássyho, dokumentujúce jeho prácu, poľovníctvo, ornitologický výskum, poznámky z ciest a fotoalbumy.

Leto v areáli v Markušovciach v plnom prúde ☀️

07/2021

Letné prázdniny odštartovali, počasie nám praje a na celé leto zamestnanci Múzea Spiša prichystali bohatý program, v ktorom si každý nájde to svoje. Pripravené sú koncerty pod šírim nebom v krásnom francúzskom parku ale aj vo vznešenom letohrádku. Máme prichystané aj prehliadky a dalšie rôznorodé atrakcie. Už ste nás boli navštíviť?

S kožou na trh - Začína sa otváracia konferencia 📢

06/2021

Osatní prijímatelia grantov laťku nasadili naozaj vysoko. Máme mať prečo trému, ale zároveň vieme, že v rámci prípravy sme urobili naozaj všetko. Pozývame teda stovky ľudí v sieti našich kontaktov z radov rôznych kultúrnych inštitúcií, médií a pod., aby sa pripojili, vypočuli si a uvideli zámery tohto projektu a bližšie spoznali nielen projektový tím, ale aj partnerov projektu. Za vrúcne príhovory tiež dakujeme pani Dackovej z odboru Grantov EHP, pani Dubas z Veľvyslanectva SR v Osle a tiež pána Trnku, predsedu KSK. Nestihli ste našu konferenciu? Záznam si môžete pozrieť TU.

Finálne projekty od architektov máme v rukách 👍

05/2021

Obdržali sme finálny návrh aktualizovaného projektu rekonštrukcie budovy od pani Ing. Pichovej a architektonicko-výtvarného riešenia od Ateliéru Masár. Zakladáme ich k súťažným podkladom. Medzitým sledujeme otváracie konferencie ostatných projektov, ktoré spolu sa spolu s nami úspešne uchádzali o grant. Inšpirujeme sa a zároveň chystáme tú našu, ktorá prebehne budúci mesiac. K tejto príležitosti natáčame dychberúce video, vyobrazujúce pôsobnosť Múzea Spiša. Okrem toho v tomto mesiaci Múzeum Spiša oslavuje 70-te výročie. Všetko najlepšie!

Príprava verejného obstarávania 💻

04/2021

Tento mesiac intenzívne zhromaždujeme podklady potrebné pre účely zahájenia verejného obstarávania na rekonštrukciu budovy. Je to pomerne náročná úloha, do ktorej vstupuje množstvo premenných. Okrem dokončovania projektu rekonštrukcie budovy a architektonicko-výtvarného riešenia musíme získať aj schválenie od Pamiatkového úradu. Nakoľko ide o rozsiahlu investíciu, finančne nám pomôže aj zriadovateľ - Košický samosprávny kraj, za čo sme nesmierne vdační. Pre účely prípravy súťažnych podkladov sme si prizvali spoločnosť Ultimaratio. Nechceme nič nechať na náhodu, preto sa pred vyhlásením VO chystáme prihlásiť aj na dobrovoľnú ex ante kontrolu.

Prvý meeting s islandským partnerom 🇮🇸

03/2021

Jednou z vecí, ktorá nás na tomto projekte nesmierne teší, je spolupráca s islandskou spoločnosťou Gagarín. Gagarín je zážitkové dizajnérske štúdio s bohatými skúsenosťami tvorenia interaktívnych expozícií po celom svete. Sme poctení, že jednu zo svojich technológií prinesú ľudia z Gagarína aj sem. Pôjde o aplikáciu rozšírenej reality. V tomto mesiaci sa odohralo prvé online stretnutie medzi projektovým tímom Múzea Spiša a spoločnosťou Gagarín. Priznáme sa, mali sme trému, ale srdečné tváre na obrazovkách ju rýchlo porazili. Vymenili sme si informácie o našej pôsobnosti a začali hútať nad tým, kde a ako tieto technológie zakomponujeme. Už teraz sa nemôžeme dočkať na výsledok!

Začína maratón školení 📙

02/2021

Odbor Grantov EHP z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie si pre nás prichystalo sériu školení, ktoré nám uľahčia orientovať sa v pravidlách riadenia projektu, reportovania a dodržiavania všetkých potrebných náležitostí. Pilne nasávame nové informácie. Oceňujeme kvalitne pripravené a podané online školenia, ústretovosť zamestnancov z odboru Grantov EHP a tiež bohaté príručky pre prijímateľov grantov, v ktorých nájdeme odpoved azda na každú otázku. Je milé vidieť a spoznať ostatných prijímateľov. Slovensko zase raz oživí svoj kultúrny život!

3-2-1 ŠTART! 🥳

01/2021

Dňom 5.1.2021 bola projektová zmluva podpísaná všetkými stranami a nadobudla tak účinnosť. Máme veľkú radosť! Tešíme sa, že návrh projektu rekonštrukcie hospodárskej budovy v areáli kaštieľa v obci Markušovce, ktorý sa začal rysovať už v roku 2015, konečne padol na úrodnú pôdu a môžeme pracovať na jeho realizácii. Je to pre nás veľká česť, zodpovednosť a záväzok vykonať tú najkvalitnejšiu prácu. Zoznam úloh sa rozrastá. Do čoho sa pustíme skôr?