Podujatia spojené s projektom

Letohranie 2024

Košický samosprávny kraj a Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi

vás pozývajú na slávnostné otvorenie zrekonštruovaného objektu Kúria Zuzana, novej modernej a technologicky vyspelej etnografickej expozície s názvom "Príbeh predkov" a festival Leto Hranie, ktorý sa bude konať už 4. 7. 2024 v objekte kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Kultúrne dedičstvo rómskej a židovskej menšiny

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi sa dlhodobo venuje problematike národností obývajúcich spišský región. Formou výstav a monografií doteraz spracovali tému spišských Rusínov a Nemcov. Keďže pobočkou Múzea Spiša je Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach, cieľom záujmu pracovníkov múzea sa stali menšiny žijúce v tejto spišskej obci a jej okolí. Konkrétne ide o rómsku a židovskú menšinu.

Letohranie 2023 a vystúpenie Mira Jaroša

Srdečne pozývame všetkých, ktorí majú radi zábavu a chcú s nami spoločne odštartovať leto 2023, na už 3. ročníku nášho letného festivalu s názvom “Leto hranie”.

Tento rok sme si pre vás pripravili naozaj bohatý program, ktorý začne od 13.00 hod. otvorením festivalu, nasledovať bude vystúpenie základnej umeleckej školy ART School Smižany. Od 15.00 hod. si Edo drevo a lesné Víly pripravili pre deti rôzne súťaže.O darčeky pre šikovné deti sme sa postarali my v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a OOCR Slovenský Raj & Spiš.

Hudobný majstrovský kurz – záverečný koncert

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi Kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pobočka Kaštieľ a Letohrádok Dardanely v Markušovciach

Vás srdečne pozýva na bezplatný koncert výnimočnej viedenskej klaviristky IRIS MARÍNY WEFERS a absolventov majstrovského kurzu. Koncert sa uskutoční dňa 9.7.2022 od 18:00 v koncertnej sále letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Pri tejto príležitosti Vám ponúkame aj večernú prehliadku kaštieľa, ktorá sa uskutoční pred koncertom v jednom vstupe o 17:00.
Vstupné na prehliadku: dospelí 5 €, zľavnené 3€.

LETOhranie a koncert Adama Ďuricu 2022

Leto sa pomaly blíži a s ním aj čas plný zábavy a hier. Pozvánkou do letných dní je náš festival LETOhranie. Jeho tretí ročník sa opäť uskutoční v nádhernom Francúzskom parku v Markušovciach. Súčasťou areálu je Letohrádok Dardanely a kaštieľ s múzejnými expozíciami. LETOhranie a jeho bohatý program je však určené najmä pre deti. Užijú si ho tiež rodičia, mladí a všetci čo majú radi zábavu, hry, súťaže a hudbu. Hlavný program odštartuje športovou súťažou pre najmenších. Nasledovať bude vystúpenie Eda Drewa a lesných víl s názvom „Živý strom“.