Podujatia spojené s projektom

Hudobný majstrovský kurz – záverečný koncert

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi Kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pobočka Kaštieľ a Letohrádok Dardanely v Markušovciach

Vás srdečne pozýva na bezplatný koncert výnimočnej viedenskej klaviristky IRIS MARÍNY WEFERS a absolventov majstrovského kurzu. Koncert sa uskutoční dňa 9.7.2022 od 18:00 v koncertnej sále letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Pri tejto príležitosti Vám ponúkame aj večernú prehliadku kaštieľa, ktorá sa uskutoční pred koncertom v jednom vstupe o 17:00.
Vstupné na prehliadku: dospelí 5 €, zľavnené 3€.

LETOhranie a koncert Adama Ďuricu 2022

Leto sa pomaly blíži a s ním aj čas plný zábavy a hier. Pozvánkou do letných dní je náš festival LETOhranie. Jeho tretí ročník sa opäť uskutoční v nádhernom Francúzskom parku v Markušovciach. Súčasťou areálu je Letohrádok Dardanely a kaštieľ s múzejnými expozíciami. LETOhranie a jeho bohatý program je však určené najmä pre deti. Užijú si ho tiež rodičia, mladí a všetci čo majú radi zábavu, hry, súťaže a hudbu. Hlavný program odštartuje športovou súťažou pre najmenších. Nasledovať bude vystúpenie Eda Drewa a lesných víl s názvom „Živý strom“.